رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان خراسان جنوبی، روح اله خدا رحمی با اعلام این خبر افزود: با هدف قدردانی از تولید کنندگان محصول استراتژیک زرشک در استان خراسان جنوبی ، کشاورزان می توانند با تمرکز منابع حاصل از فروش این محصول از جوایز ارزنده این جشنواره نیز بهره مند شوند.

مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به سطح زیر کشت بیش از 17 هزار هکتار باغات زرشک و تولید سالانه بیش از 20 هزار تن زرشک در استان خراسان جنوبی و در دسترس بودن نخستین ترمینال ضبط زرشک کشور در این استان ، افزود: ظرفیت لازم برای خرید بخشی از محصولات کشاورزان و کوتاه کردن دست دلالان وجود دارد.

خدا رحمی با اشاره به توانمندی های استان خراسان جنوبی در زمینه کاشت، داشت و برداشت چهار محصول استراتژیک این استان، افزود: ایجاد ظرفیت فراوری و بسته‌بندی می‌تواند گامی مؤثر در رونق ‌بخش کشاورزی و اشتغال منطقه باشد.

وی ضمن تاکید بر برند سازی یاقوت سرخ خراسان جنوبی گفت: به دلیل نبود برند، برخی از محصولات نامرغوب دیگر استان‌ها با نام و برند خراسان جنوبی در بازارها عرضه می‌شود.

شایان ذکر است در جشنواره یاقوت سرخ، ۴ جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۴۰ جایزه ۲۰ میلیون ریالی به کشاورزان اهدا می شود و کشاورزان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به شعب بانک کشاورزی و یا سایت باشگاه مشتریان بانک کشاورزی به آدرس club.bki.ir مراجعه فرمایید.

عکسهای مرتبط

قالب دلخواه شما
bki