حساب های ارزی

افتتاح حسابهای قرض الحسنه پس انداز ، جاری و سپرده های سرمایه گذاری
افتتاح حساب های قرض الحسنه پس انداز و جاری با و بدون دسته چک به انواع ارزها و افتتاح سپرده مدت دار ارزی به ارزهای یورو و دلار قابل انجام می باشد.
 • افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز ارزی با حداقل موجودی 100 یورو یا معادل آن به سایر ارزها انجام  و در قرعه کشی شرکت داده می شود.
 • افتتاح حساب قرض الحسنه جاری ارزی با حداقل موجودی 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها انجام می شود.
 • افتتاح حساب سپرده مدت دار ارزی با منشا حواله در قالب سپرده های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله با حداقل موجودی 1000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها انجام می شود.
 • افتتاح حساب سپرده مدت دار ارزی با منشا اسکناس در قالب سپرده یک ساله با حداقل موجودی 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها انجام می شود.

 

شایان ذکر است ببه سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت مطابق با قوانین سود تعلق می گیرد و حساب های قرض الحسنه ارزی در قرعه کشی جوایز بانک شرکت می کنند.

خرید و فروش ارز

 • خرید و فروش و تبدیل ارزهای معتبر دنیا و سایر ارزهای عرضه شده در بازار بین بانکی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با نرخهای تعیین شده دراداره کل خارجه برای بازرگانان و افراد عادی طبق بخشنامه ها و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.
 • خریداری ارز مازاد از صادرکنندگان و فروش آن به متقاضیان ارز برای مقاصد تعیین شده در بخش سوم مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

حوالجات ارزی

کلیه شعب بانک کشاورزی با توجه به عضویت فعال بانک کشاورزی در سازمان جهانی سوئیفت و بر اساس قوانین و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و همچنین مقررات پولشویی آمادگی صدور حواله های ارزی عهده سایر بانکهای خارجی یا داخلی و قبول و کارسازی حوالجات وارده از بانکهای کارگزار داخلی یا خارجی را دارند. خدمات حواله جات برای ثبت سفارش هایی که مجوز ورود کالا دارند و قبلاًً کد تخصیص ارز از مرکز مبادلات ارز گرفته اند و یا حواله هایی که از محل حسابهای ارزی مشتریان باشد از طریق سیستم بانکی و یا از طریق صرافی های مجاز با هماهنگی قبلی شعبه با اداره کل خارجه انجام می شود.

تسهیلات ارزی

 • اعطای تسهیلات برای پروژه هایی که توجیه اقتصادی دارند با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی
 • تسهیلات ارزی برای هتلها، صنعت توریسم و دیگر پروژه های سرمایه گذاری در این بخش
 • توسعه صنعت کشاورزی وسایر صادرات کالاهای غیر نفتی با توجه ویژه به تجهیزات و ماشین آلات صنعتی کشاورزی با استفاده از تسهیلات خارجی
 • تسهیلات ارزی برای پروژه های نوسازی صنعت نساجی که به وسیله وزارت صنعت و معدن و تجارت ارائه می گردد.

ضمانتنامه های ارزی

این بانک آمادگی داردتا نسبت به صدور انواع ضمانتنامه های ارزی صادراتی و وارداتی، بنا به درخواست متقاضیان اقدام نماید. ضمانتنامه های صادراتی ، صدور انواع ضمانتنامه های حسن انجام کار ، پیش پرداخت، استرداد کسور وجه الضمان و شرکت در مناقصه برای تولیدکنندگان کالاها(صنعتی ، کشاورزی ، معدنی و ...) ، صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ، قراردادهای داخلی و سایر ضمانتنامه های مجاز را شامل می گردد. ضمانت نامه های وارداتی صدور انواع ضمانتنامه های حسن انجام کار، پیش پرداخت، شرکت در مناقصه، استرداد کسور وجه الضمان، بنا به درخواست فروشندگان /پیمانکاران خارجی در مقابل تضمین بانکهای کارگزار به نفع خریداران/کارفرمایان ایرانی را شامل می گردد.

عملیات اعتباری

افتتاح اعتبارات اسنادی وارداتی و انجام کلیه خدمات ذی ربط

واحدهای ارزی بانک به منظور تسهیل امور بازرگانی تجار و بازرگانان در امر واردات کالا مطابق با قوانین و مقررات بین المللی و قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام به گشایش اعتبارات اسنادی می کند.

قبول وانجام عملیات اعتبار اسنادی صادراتی و انجام کلیه خدمات ذی ربط

در صورت دریافت اعتبارات اسنادی صادراتی به نفع صادر کنندگان ایرانی از کارگزاران خارجی ، کلیه خدمات مورد نیاز در این ارتباط توسط واحدهای ارزی این بانک قابل ارائه است.

بروات اسنادی

واحد های ارزی این بانک آمادگی دارند به منظور انجام واردات مورد نیاز بازرگانان از طریق ثبت بروات اسنادی اقدام کنند.

لیست شعب ارزی

لیست و مشخصات شعب ارزی بانک کشاورزی در سراسر کشور

برای مشاهده اطلاعات کامل شعب ارزی بانک کشاورزی اینجا را کلیک فرمایید

سایر خدمات ارزی

مشاوره و راهنمایی مشتریان در امور بین الملل

ارائه راهنمایی های لازم در مورد امور ارزی و سایر خدمات بانکداری بین الملل به مشتریان ذیربط، معرفی انواع خدمات ارزی بر حسب مورد به متقاضیان و ارائه رهنمود های لازم در مورد نحوه ارتباط با سازمان های مرتبط و روابط کارگزاری با سایرکشورها توسط کارشناسان حوزه بین الملل و مستقر در شعب ارزی

صدور گواهی موجودی به زبان انگلیسی

صدور گواهی موجودی حساب و گردش مالی به زبان انگلیسی در اداره کل خارجه و شعب ارزی که بنا به درخواست مشتری موارد زیر را شامل می شود:

 • موجودی
 • میانگین دوره ای
 • گردش بدهکار سه ماهه
 • گردش بستانکار سه ماهه
 • پرینت دوره ای حساب

ثبت سرمایه نقدی سرمایه گذاران خارجی تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری

به منظور تسهیل مشکلات مربوط به ثبت سرمایه نقدی سرمایه گذاران خارجی ،صدور گواهی خرید ارز برای سرمایه گذاران مذکور تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در کلیه واحدهای ارزی بر اساس مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می پذیرد.

قالب دلخواه شما